Pomiń zawartość

Stwórz idealne miejsce do pracy

eggnog smoothie

Idea pracy zdalnej (która swoją drogą ma wiele zalet) jest prawie nakazem w obecnym czasie kwarantanny, ale może być nie lada wyzwaniem, jeżeli nie jesteś do niej właściwie przygotowany.
Jeżeli praca zdalna została na Ciebie niespodziewanie narzucona będziesz zmuszony stworzyć w swoim domu nowe miejsce pracy, aby wygodnie pracować z domu. Widzieliśmy wiele szalonych i pomysłowych rozwiązań domowego biura: wykorzystywanie deski do brasowania jako stolika, laptopy umieszczane na koszach na pranie, aby stworzyć biurko do pracy na stojąco.
Niezależnie od tego, czy wolisz pracować na stojąco, czy siedząc przy biurku, praca w domu nie oznacza, że musisz pójść zrezygnować z preferowanego sposobu pracy. Na przykład, dzięki jednej z naszych nakładek na biurko lub biurek do pracy stojąco siedzącej, możesz znaleźć swoją ulubioną pozycję do pracy, a także mieć możliwość jej zmiany w dowolnym momencie.

Oto nasze 5 porad jak stworzyć fantastyczne domowe biuro...

1

Wybierz miejsce

Choć praca na kanapie lub na stole w jadalni może być kusząca to przy 8 godzinach pracy dziennie, w jednej pozycji, patrząc w dół na laptopa lub przy źle ustawione monitorze, może być męcząca i bardzo niewygodna. Nawet próbując pracować w łóżku po takim czacie boleśnie to odczujesz. Już nie wspominając o tym, że inni domownicy prawdopodobnie będą ci przeszkadzać kilka razy! Nawet zwierzęta lubią być aktywne w tej kwestii...

Niezależnie od tego, czy wybierzesz kąt w pokoju, czy miejsce na stole w kuchni ważne jest, aby wybrać miejsce do pracy, które pozwala na ustawienie sprzętu komputerowego i rozłożenie materiałów niezbędnych do pracy. Jeżeli jest to spokojny kąt z dala od zgiełku tym lepiej!

2

Manewruj tym co masz

Być może masz już biurko lub blat, który jest idealnyny na domowe miejsce pracy, więc nie musisz zbyt wiele zmieniać ani kupować niczego nowego, aby z niego korzystać. Szczęściarz!

Jeśli jednak nie jesteś przygotowany do pracy z domu, możesz mieć głopot ze zorganizowaniem domowego biura.
Jeśli już pracujesz lub planujesz pracować w domu w wybranym miejscu przez kolejne tygodnie lub miesiące, ważne jest, abyś wziął pod uwagę ergonomię biurka; na przykład, czy siedząć utrzymujesz prawidłową postawę, czy ekran jest na odpowiedniej wysokości i czy masz wystarczająco dużo miejsca na nogi?

Może się okazać, że potrzebujesz nowego biurka lub czegoś, co dostosuje istniejącą przestrzeń do Twoich potrzeb, i tam właśnie przychodzimy, aby pomóc Ci to osiągnąć! 

3

Polepsz swoją przestrzeń, jeśli to konieczne

Może się okazać, że będziesz musiał wprowadzić drobne zmiany w wybranym miejscu pracy. Na przykład stół będzie za niski lub bez wystarczającego miejsca na nogi.

Jeżeli wykorzystujesz stół w jadalni czy blat w kuchni jako tymczasowe biuro, postaraj się stworzyć je jako maksymalnie komfortowe. Wykorzystaj proste krzesło, może użyj dodatkowych poduszek dla wsparcia pleców. Upewnij się, że wszystkie urządzenia są ustawione komfortowo i są łatwo osiągalne.

Proste zmiany jak uchwyt do monitora i/lub laptopa mogą znacząco wpłynąć na Twoją posturę oraz zwiększyć komfort pracy.

4

Komfort i dobre samopoczucie głównym priorytetem

Przede wszystkim praca siedząca nie powinna mieć negatywnego wpływu na Twoje zdrowie. Zgarbiona pozycja i ogólnie, nieprawidłowa postawa ciała, może mieć szkodliwy wpływ na Twoje zdrowie: bóle pleców, bóle szyi, wada postawy. Jeśli okaże się, że siedzisz przez długi czas każdego dnia, dlaczego nie skusić się na biurka / nakładki do pracy stojąco -siedzącej, aby dodać odrobinę ruchy do swojej biurowej rutyny?

Możesz sobie pomóc wybierając jedne z wielu naszych rozwiązań. Oferujemy szeroką gamę biurek do pracy stojąco -siedzącej, a także nakładki na biurka, jeżeli nie chcesz wymieniać (bo i po co?) swoich dotychczasowych mebli. Możesz wybierać spośród naszej szerokiej gamy, wiele z nich jest naprawdę budżetową wersją, a na pewno zwyciezcą w kategorii cena – jakość.

Niezależnie od tego, czy pracujesz z laptopem, tabletem, jednym monitorem czy wieloma ekranami lub najbardziej niestandardowymi kombinacjami (zaskocz nas!)- mamy ergonomiczne rozwiązanie dla każdego.

5

Dobra organizacja i nienaganny porządek

Mówi się „porządek w domu porządek w życiu”. Możemy też powiedzieć porządek na biurku porządek w pracy. Praca w bałaganie i biurku z toną kurzu może negatywni wpłynąć na wydajność i poziom koncentracji.

Spróbuj wyrobić sobie rutynę szybkiego sprzątania przed wyjściem z pracy. Nie pozwól, aby niepotrzebne papiery gromadziły się na biurku. Ułóż je zgodnie ze swoją prywatną listą „to do” lub zniszcz, jeżeli nie potrzebujesz. Raz w tygodniu wykonaj wykonaj większe porzadki na swoim biurku. Przeczyść biurko, przetrzyj monitor, klawiaturę. Praca będzie przyjemniejsza, biurko nabierze profesjonalnego wyglądu, a przede wszystkim zwiększysz higienę swojego stanowiska pracy i pozbędziesz się wirusów i bakterii.

Do gruntownego czyszczenia stanowiska pracy wyśmienicie nada się SCK101 – nasz spray do czyszczenia monitorów. 

Polepsz swoje miejsce pracy z małą pomocą Duronic