Pomiń zawartość

20 Sierpnia - DzieŃ Radia

Radio zostało wynalezione pod koniec XIX wieku, za ten wynalazek Guglielmo Marconi otrzymał nagrodę Nobla w 1906r. Chociaż toczy się historyczny spór czy wynalazcą buł Marconi, czy Nikola Tesla, wierzymy, że ta dyskusja należy do historyków, a my- jako użytkownicy możemy czerpać to, co najlepsze z genialnej myśli technologicznej obu Panów. Współczesnym, częściej oglądamy telewizję niż słuchamy radia, w poprzednim wieku był to milowy krok w stronę tego co obecnie nazywamy mass media. Wiadomości, prognoza pogody, powszechny dostęp do muzyki - są to informacje, które dzisiaj mamy na wyciągnięcie ręki, jednakże w XIX i dużej części XX wieku dane te były przekazywane prawie wyłącznie poprzez radio. Przez dekady design radia ulegał zmianie, ale ogólny koncept pozostaje prawie niezmieniony.

W Stanach Zjednoczonych 20-go sierpnia obchodzony jest Dzień Radia. Nie bez powodu - właśnie tan kraj jako pierwszy rozpoczął regularne nadawanie programu radiowego. Dodatkowo, Nikola Tesla pracował nad swoim projektem radia właśnie w USA i chociaż nie jest powszechnie uznanym wynalazcą radia, to właśnie w Stanach Zjednoczonych popularność radia nie słabnie.

A czy Ty masz radio? Jeżeli poza radiem w samochodzie nie masz żadnego odbiornika pomyśl o zakupie radia do domu. Co powiesz na małe radyjko, które możesz zabrać wszędzie, nawet w miejsca, gdzie nie ma prądu? a do tego w jednym urządzeniu możesz mieć jeszcze latarkę? albo nawet budzik? Brzmi jak sci-fi? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź naszą gamę przenośnych odbiorników radiowych, możesz być zaskoczony wielkimi możliwościami małych urządzeń.

Sprawdź naszą ofertę