Pomiń zawartość

19 Styczeń 2021

Dzień Popcornu

Świeżo wypieczony popcorn jest przyjemnie ciepły z charakterystycznym zapachem, który kojarzy się z wychodzeniem do kina lub wesołym miasteczkiem. Ponieważ szczególnie w tym czasie jesteśmy głodni wszelkich wyjść i poczucia "normalności" możesz pokusić się na zaaranżowanie domowego kina. Samo przygotowanie popcornu prosto z ziaren jest dziecinnie proste - zwłaszcza z naszą POP50!

Jeżeli kiedyś próbowałeś wykonywać poprcorn w domu wiesz, że nie zawsze jest to łatwe - przygotowanie w mikrofalówce lub na patelni może spowodować, że ziarna nie wypieką się i opadną na dno i co najgorsze - spalą się psując smak całej porcji. Dlatego prościej jest używać automatów do popcornu takich jak POP50. Obieg gorącego powietrza mocno nagrzewa poszczególne ziarna, co sprawia, że prawie równocześnie pękają, bez strat w postaci spalonych ziarenek. Każde wypieczone ziarenko od razu wypychane jest w grę - do miski, dzięki czemu gotowy popcorn nie przypala się. Najlepsze jest to, że taki domowy popcorn doprawisz czym tylko dusza zapragnie!

Potrzebujesz dodatkowej zachęty do skuszenia się na POP50? W przeciwieństwie do innych metod przygotowania popcorny, w tym wypadku nie musisz dodawać masła ani innego tłuszczu, aby ziarna nie przywierały - urządzenie jest całkowicie beztłuszczowe.

Najlepsza część używania Duronic POP50? W przeciwieństwie do innych metod gotowania popcornu, ta wyjątkowa maszyna do popcornu nie wymaga oleju ani masła do zapobiegania przypaleniom. Sprawia to, że otrzymujesz przekąskę, którą możesz zjeść bez wyrzutów sumienia, nawet jeżeli dbasz o figurę i "trzymasz michę". Popcorn to nie chipsy - tutaj masz źródło błonnika, a jedna szklanka fit- popcornu to podobno tylko 31 kcal!

Popcorn z cynamonową glazurą

Składniki

  • 40 g ziaren popcornu
  • 50 g brązowego cukru
  • 10 g masła
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 3 łyżki śmietanki kremówki

Wykonanie:

Przygotowanie popcornu

1. Za pomocą miarki dodaj około 40 g ziaren popcornu do wlotu POP50.

2. Przykryj dołączoną pokrywką.

3. Włączyć maszynę, aby rozpocząć produkcję popcornu.

Miska szybko wypełni się prażoną kukurydzą. Gdy wszystkie ziarna będą wypieczone wyłącz maszynę, zdejmij pokrywkę, a następnie ostrożnie wyjmij miskę.

Glazurowanie popcornu

1. W małym garnku karmelizuj cukier - podgrzewaj na małym ogniu z 2 łyżkami wody.
2. Doprowadź cukier z wodą do wrzenia, ale nie mieszaj.
3. Gdy cukier zmieni się w ciemnozłoty karmel dodaj masło i mieszaj do całkowitego połączenia składników.  
4. Zdejmij garnek z ognia i dodaj śmietanę kremówkę, energicznie mieszając.
5. Na koniec dodaj cynamon i ponownie dokładnie wymieszaj.
6. Przelej glazurę na popcorn i dokładnie wymieszaj, aby upewnić się, że całość została równomiernie pokryta.


Propozycja podania:
Wyjmowana miska zbierająca POP50 może służyć jako miska do serwowania, więc po prostu wyjmij miskę z maszyny i przenieś tam, gdzie potrzebujesz!

Jak zrobić popcorn z POP50?

Zapoznaj się z naszymi produktami deserowymi