Pomiń zawartość

1 CZERWCA – ŚWIATOWY DZIEŃ MLEKA

eggnog smoothie

W tym dniu miłośnicy produktów mlecznych mają powód do radości – ponieważ to nie tylko Dzień Dziecka, ale także Światowy Dzięń Mleka. Tego dnia miłość do serów, szklanki mleka, ciepłego kakao czy gorącej czekolady będzie uzasadniona! I my – dorośli – odkryjmy w sobie dziecko. Na śniadanie zjedzmy jogurt z owocami, a na deser wybierzmy się (albo zróbmy własne!) lody.

Światowy Dzień Mleka został stworzony 19 lat temu, aby świętować i rozpowszechniać międzynarodowy przemysł mleczarski. Ponad 6 bilionów ludzi regularnie spożywa mleko i nabiał, więc odgrywa on bardzo ważną, integralną rolę w naszym życiu na więcej sposobów niż sobie wyobrażamy.
 

My także zdecydowaliśmy się świętować Międzynarodowy Dzień Mleka wykonując domowy jogurt. Jak tylko odkryjesz jak łatwo jest przygotować jogurt we własnym domu, zaczniesz zastanawiać się, dlaczego do tej pory kupowałeś go w sklepie! Tak jak zwykle w przypadku domowych produktów samodzielna produkcja jest lepsza dla Twojego ciała, środowiska, a także – portfela.

W swojej ofercie mamy dwie jogurtownice do wyboru: YM1 oraz YM2, które właściwe są identyczne, z wyjątkiem jednej małej różnicy kryjącej się w rozmiarach pojemników. Jeżeli wolisz jogurty w małych, osobnych pojemniczkach – model YM2 jest idealny dla Ciebie. Jeżeli natomiast preferujesz pojedyncze, większe naczynie, YM1 jest tym czego szukasz.
Wspomnijmy także, że oferujemy w osobnych ofertach alternatywne naczynia dla oby modeli. Dzięki temu możesz kupić dodatkowy zestaw i dowolnie wymieniać. Sprytne, co?

Samodzielne wykonanie jogurtu od podstaw jest super proste. Wszystko, czego potrzebujesz to mleko i saszetka żywych kultur bakterii (lub małą ilość bioaktywnego jogurtu jako startera – nawet ze zwykłego spożywczego). Więc, dlaczego niby nie spróbować? Sprawdź jak nam wyszło i oglądnij filmiki z YM1 i YM2 w akcji.
 

Jogurtownica YM1  

Jogurtownica YM2 

Zapoznaj się z naszą ofertą jogutrownic

Dostępne dodatkowe pojemniki