Pomiń zawartość

3 SiErpień - Dzień Arbuza

Dzień Arbuza został stworzony, aby spopularyzować ten smaczny (i zdrowy!!!) owoc. Jest to święto obchodzone w Stanach Zjednoczonych, jednakże, dlaczego nie świętować go na polskiej ziemi? A jeżeli świętować to jak należy - najlepiej obok basenu, a wygodnym leżaczku. Zorganizuj sobie wakacje pod gruszą z posmakiem tropików.

Nie wiem jak Wy, ale nas nie trzeba namawiać do sięgnięcia po sok arbuzowy, gdy żar leje się z nieba, bo nastała fala afrykańskich upałów. Taki sok odświeża, pyyyysznie smakuje i zawiera bogactwo witaminy A, C, potasu i nawadnia - w końcu w 92% składa się z wody.

Sprawdź naszą propozycję na sok arbuzowy oraz wodne lody. Na pewno zakochasz się w nich tak samo mocno jak nasz Zespół. 🍉  

Jak zrobić sok z arbuza

Składniki

  • 1  duży arbuz
  • 1 limonka (opcjonalnie)

Wykonanie

1. Przekrój arbuza na pół. Łyżką stołową wydrąż miąższ arbuza i włóż do blendera. 
2. Zblenduj arbuza przez ok. 30-60 sekund, aż do momentu, gdy będzie całkowicie gładki. Dla nadania dodatkowego smaczku dodaj sok z limonki i ponownie zblenduj przez kilka sekund, aby tylko wymieszać składniki.
3. Jeżeli uzyskany sok jest pełen miąższu i nasion przecedź go przez sitko. Jeżeli uzyskałeś gładki sok, pomiń ten sok i przelej go bezpośrednio do szklanek wypełnionych kostkami lodu. 

Sok można przelać do dużej karafki i trzymać w lodówce do 4-ech dni. Sok może się rozwarstwić na miąższ i wodę, jednakże jest to w pełni naturalne zjawisko. Wystarczy go zamieszać, aby zlikwidować rozwarstwienie. 

Jak zrobić lody arbuzowe

Składniki

  • 1  duży arbuz
  • 1  limonka (opcjonalnie)

Wykonanie

1. Powtórz kroki 1-3 z powyższego przepisu. Zamiast przelewać do szklanek, wlej sok do foremek do lodów.

2. Włóż patyczek w przygotowaną masę i wstaw do zamrażarki na 6-8 godz.

Do przygotowania lodów wodnych konieczne są foremki do lodów.

Nasza oferta blenderów...