Pomiń zawartość

Dzień bez ekranów

4 marca 2022

Czy zauważasz, że non stop wpatrujesz się w jakiś ekran? Telewizor, telefon, tablet, komputer, może konsola do gier? Zapewne robisz to całkowicie bezwiednie. Nawet nie zauważasz, jak dużo czasu spędzasz przy wyświetlaczach. Choć brzmi to niedorzecznie, uwolnienie się od szeroko pojętych "monitorów" może być dość trudne, nawet na krótki czas. Dlatego chcemy Cię zaprosić do świętowania Dnia bez ekranów. Wraz z całą rodziną zróbcie cyfrowy detoks. Cały dzień bez używania ŻADNYCH urządzeń przenośnych, żadnych monitorów! Dzień bez telewizji, telefonu, laptopa, konsoli, komputera, a nawet czytnika e-booków. Wszyscy razem wylogujmy się do życia. Jeden dzień, gdy całą rodziną spędzimy czas bez patrzenia w w bezdusze urządzenia. Wiemy, że skrolowanie i bezwiedne patrzenie w monitor to silny nawyk, dlatego mamy kilka propozycji, jak możecie spędzić ten cza i nie myśleć "a może kuknę na FB?".

Bądź kreatywny w kuchni

Kuchnia to serce domu, główne miejsce, gdzie gromadzimy się całą rodziną. Jest ciepła, głośna, pełna ludzi i przepełniona apetycznymi zapachami, które pamięta się całe życie.
Wspaniały pomysł na wspólne spędzenie czasu to wypróbowanie nowego przepisu, lub przeciwnie - odgruzowanie starej, rodzinnej receptury, o której już właściwie nie pamiętasz.
Jeżeli przesadziliście z ilością jedzenia, dlaczego nie podzielić się smakołykami ze swoimi sąsiadami lub kolegami z pracy?To wspaniała okazja, aby nawiązać lub ugruntować kontakty międzyludzkie.

Odpoczynek na łonie natury

Jeżeli masz wątpliwości co chcesz zrobić, świat przyrody jest zawsze dostępny. Nic nie kosztuje, a zawsze ma coś do zaoferowania. Nawet jeżeli odwiedziłeś już wszystkie miejsca, jakie przychodzą Ci do głowy, nadal możesz czerpać korzyści z po prostu z wyjścia na świeże powietrze i rozprostowania nóg. Jesteś gotowy na nową przygodę? Włóż buty i wyjdź na długi spacer, aby odłączając się od Internetu połączyć się z naturą.

Odwiedź rodzinę i znajomych

Życie jest tak przepełnione obowiązkami, że często zapominamy spędzać czas z tymi, których kochamy. Czy masz ciocię lub dziadka, których nie widziałeś od dłuższego czasu? Dlaczego nie zdecydować się na nieoczekiwaną wizytę? Może czas nadrobić zaległości z bliskimi lub długoniewidzianymi znajomymi?

Zorganizuj dzień planszówek

Zwykle schowane gdzieś głęboko w szafce lub leżące zakurzone na najwyższej półce. Na pewno masz kolekcję gier planszowych, którą możesz odświeżyć w deszczowy dzień. Nie trzeba ich trzymać tylko na wyjątkowe okazje! Dlaczego nie odkryć ich na nowo lub wypróbować nowej, zupełnie nieznanej gry? Planszówki to świetny pomysł na wspólną zabawę dla ludzi w każdym wieku.

Rozpocznij nową przygodę

My, dorośli często zapominamy jaką radość mogą przynieść najprostsze zabawy, jak np. gra w chowanego. Jeżeli masz dzieci zapomnij na chwilę, że jesteś poważnym rodzicem. Zbuduj "fortecę" z klocków i krzeseł w domu lub ogrodzie i udawaj, że ukrywasz się przed piratami lub urządź spotkanie przy herbatce z misiami. Jedyne co cię ogranicza to Twoja wyobraźnia!

Zatrać się w świecie fantazji

Nic nie przebije zatracenia się w dobrej książce.
Jeżeli lubisz czytać dobrze wiesz co to znaczy zacząć lekturę i zatracić się w świecie fantazji. Codzienne życie jest tak przepełnione obowiązkami, że mogłeś nawet nie mieć okazji, aby odkryć miłość do czytania. 

Zapisz się do Newslettera

Zapisz się do newslettera aby otrzymywać informacje o najnowszych promocjach